Microsoft zaczyna akceptować Bitcoina – IT’S HUGE !

By portfelbitcoin | News

Dec 12

bitcoinmicrosoft

Sojusznik w postaci Microsoftu to zapewne bardzo zacny sojusznik. Obrazek na górze, choć z lekka infantylny, ładnie obrazuje co się stało. Otóż, jak donosi Coindesk, za wirtualną walutę Bitcoin Microsoft umożliwi nam (dzięki współpracy z BitPay) kupowanie gier, muzyki, wideo na takich platformach jak Windows, Windows Phone, Xbox Games, Xbox Music oraz Xbox Video.

Niestety jak na razie usługa dostępna jest wyłącznie dla obywateli USA oraz posiada jedną zasadniczą “wadę” lub po prostu ograniczenie. Kupując daną rzecz za BTC nie będziemy w stanie jej oddać. Nie wiem ile osób jest to w stanie zrazić do całego projektu. Dodatkowo obecnie możliwy jest zakup wyłącznie dóbr wirtualnych.

Generalnie to FANTASTYCZNA wiadomość. Każde zbliżenie się Bitcoina do “przeciętnego Kolwaskiego – nie informatyka/geeka” jest na wagę złota…. lub przynajmniej na wagę samego BTC. 🙂

How do I use Bitcoin with my Microsoft account? (Jak  używam Bitcoina na moim koncie Microsoft?) Link: http://bit.ly/1z96a1R

You can now use Bitcoin to add money to your Microsoft account. Once you add money to your Microsoft account, you can use it as a payment option to buy apps, games, and other digital content from Windows, Windows Phone, Xbox Games, Xbox Music, or Xbox Video stores.

To add money to your Microsoft account with Bitcoin:

  1. Sign in to Microsoft account – Billing with your Microsoft account
  2. Select Payment options > Microsoft account > redeem bitcoin
  3. Select the amount you want to add, then click Next
  4. Review the amount of Bitcoin needed and use your digital wallet to complete the transaction within 15 minutes:
    • On your computer – select Pay with Bitcoin and then pay from your Bitcoin wallet on the same device.
    • On your smartphone – scan the QR code displayed on the page to pay from your mobile wallet app.
    • If your wallet is on another device, you can copy the receiving address and BTC amount to the wallet on your device or the Web and then make your purchase. “
rafaltrabski 2014-12-18

Reblogged this on ANTISTATE and commented:
Dawno nie napisałem tutaj nic na temat kryptopieniądza (nazywanie go “walutą” uważam za błąd, gdyż waluta to pieniądz sankcjonowany przez państwo i oficjalny środek płatniczy) jakim jest Bitcoin.
Mimo wielkich nadziei środkowiska fanów kryptopieniądza, ie nastąpiła lawina akceptacji, ani nie powtózyła się (jak dotą) w 20014 roku bańka z roku poprzedniego. Co więcej, można uznać Bitcoin za najgorszą inwestycję roku, jeśliby ktoś kupił go w styczniu i trzymał do dnia dzisiejszego. ROsyjski rubel wypada niewiele lepiej, ale to chyba żadne pocieszenie dla osób grających na giełdach w oparciu o strategie długoterminową.
Mimo to zdarzyła się rzecz niespodziewana, mianowicie Microsoft zdecydował się na wprowadzenie płątności w Bitcoinie. Dwa lata temu nikt nawet by nie uwierzył, gdyby ktoś wieszczył nadejście takiego momentu, a dzisiaj… zdarzenie to nie wywołało najmniejszego nawet skoku ceny Bitcoina na giełach. Zostało niemal kompletnie zignorowane przez spekulantów, podobnie zresztą jak większość wcześniejszych akceptacji kryptopieniądza.
Co gorsza, nawet kryzys i hiperinflacja szalejące w Federacji Rosyjskiej, nie spowodowały ucieczki do Bitcoina, nie powtózył sie scenariusz cypryjski z zeszłego roku. Czy to oznacza, że Bitcoin powoli umiera i sny fanów kryptopieniądza o “nowym dogmacie” się nie spełnią?

Comments are closed

Optimized with PageSpeed Ninja