Zawsze mówiono Ci, że nie ma nic za darmo. A tu proszę. Takie zaskoczenie...

Tak się przyjęło, że na strony z darmowymi coinami mówi się krany, konkretnie kraniki (ang. faucet). Zdrobnienie jest z pewnością uzależnione od faktu, iż najcześciej ilość coina (w tym Bitcoina) jest zatrważająco mała, podobna do kropelki wypadającej z cieknącego kranu. Jednak mamy tutaj do czynienia z czymś co w żadnej innej części gospodarki praktycznie nie występuje. Mamy tu "coś za darmo" lub jak kto woli "coś z niczego". Nie sprzedamy też im swoich danych osobowych co najcześciej towarzyszy wszelakim darmowym ofertom. Podamy jedynie swój mail ale owy zawsze można założyć tylko w tym celu. Tak czy inaczej, spamu nie wysyłają. 

Ad rem, od pięciu lat jestem użytkownikiem strony freebitco.in i systematycznie, tzn. kiedy mi się przypomni wchodzę na tę stronę i klikam "Roll". Trochę jak z Pajacykiem i dożywianiem dzieciaków: http://www.pajacyk.pl/ . Klikamy i już. Tak, tylko tyle wystarczy by odebrać darmowego Bitcoina. Skąd oni mają te Bitcoiny, że je rozdają, zapytasz? Cała strona oparta jest oczywiście na reklamach (w nie staramy się nie klikać, bo po co jeśli nie trzeba?). Polecam używać i mieć włączonego AdBlocka, gdyż nadal będziecie mogli co godzinę wylosować nagrodę, a reklamy nie będzie wcale. Dodatkowo team odpowiedzialny za tę stronę kopie Bitcoiny w swojej niemałej kopalni. Więcej o tej kwestii sami piszą w zakładce "Earn BTC" na swojej stronie. Serwis naturalnie stosuję zasadę "provably fair" czyli każdy użytkownik może sam zweryfikować czy numer jaki wylosował jest poprawnie wygenerowany, w prostych słowach trzeba to rozumieć jako możliwość sprawdzenia czy serwis nas nie oszukuje, a podane przez niego wyniki są czystym przypadkiem wynikającym z losowych działań matematycznych. Szkoda, że lotto nie działa w ten sposób. 🙂


Od razu po zalogowaniu, bez żadnych dodatkowych haczyków i kosztów, co równe 60 min otrzymujemy możliwość wylosowania liczby od 0 do 10000 im bliżej największej liczby tym nasza wygrana zwiększa się. Dlaczego ta największa wartość podana w BTC zmienia się? Otóż serwis zawsze płaci 200 USD za najwyższą wygraną a jak wiemy cena Bitcoina zmienia się w ujęciu czasowym co sprawia, że jednego dnia możemy zauważyć różne kwoty do wygrania. 

Choć liczby mogą nie wydawać się z początku duże to jak widać po moich personalnych (patrz zdjęcie obok) statystykach "coś" można uciułać, 0,006 BTC to obecnie ok. 175 PLN. Z pewnością to jeden ze sposobów by posiąść Bitcoina, choćby dla samej frajdy posiadania tej pierwszej w historii kryptowaluty. Zrobisz to bezkosztowo (nie trzeba sprzedawać też swoich danych poza mailem, który przecież można założyć specjalnie na tę okoliczność) i teoretycznie bez większego nakładu czasu. Relatywnie szybko można stać się, małą bo małą, częścią ogromnej wielomiliardowej struktury, struktury która absolutnie, na przestrzeni przyszłych lat, zmieni oblicze światowych rynków finansowych i rządzących nimi praw. Chyba warto kliknąć "roll"?

Dla większej motywacji dodam, że jak poznałem tę stronę to za 200 USD płacili prawie 10 BTC. Jeśli jego cena będzie nadal rosła w takim tępie, warto poświęcić te 2 min dziennie i chociaż dwa razy kliknąć "Roll" by dostać parę Satoshi (Satoshi - najmniejsza część Bitcoina 0.00000001 BTC, nazwana tak od nazwiska twórcy). Stracić nie można totalnie nic, zyskać za to całkiem sporo. Na koniec statystyki całej strony (zdjęcie obok) od powstania aż do dziś... prawie 10 mln użytkowników i wypłacone im 130.000 BTC  - to robi wrażenie. 🙂 

Chcesz więcej darmowych coinów? W świecie kryptowalut i tokenów mamy coś takiego jak Air Drop

Czym jest ten Air Drop? 
Zrzut krypto polega na tym, że projekt oparty na blockchain rozprowadza darmowe tokeny lub monety do społeczności. Aby być odbiorcą "zrzutów" (ang. Air Drops), często jedynym wymogiem podanie w odpowiednim miejscu swojego klucza publicznego czyli potocznie mówiąc adresu portfela. W przypadku Airdropów tokenów w standardzie ERC20 do ich przechowywania wystarczy portfel Ethereum (nigdy powiązany z giełdą, najlepiej Meta Mask lub MyEtherWallet) Przykładami tego rodzaju zrzutów są Byteball, Stellar lumen czy OmiseGo. Inne zrzutki kryptograficzne wymagają postów w mediach społecznościowych lub konieczności skontaktowania się z członkiem zespołu na forum Bitcointalk. Tego typu projekty wykorzystują zrzutkę jako kampanię marketingową. 

Obecnie trwające Air Dropy oraz strony z informacjami o nich

Obecnie trwające Air Dropy warte uwagi:
https://www.rebellious.io/  - Starting November 21 2017 we will begin distributing 250,000,000 Rebellious tokens to all our community members, ending on midnight December 31 2017. If all tokens are distributed prior, the airdrop will end. Any tokens remaining after 40 days will be burned. Every member will receive 2000 REBL tokens in exchange for their time and effort to help rebellious grow.

Listy dostępnych Air Dropów:

  1. http://bounty-ico.com/ - pełna wygoda, co tydzień na maila otrzymasz spis projektów obecnie oferujących Air Dropy
  2. https://twitter.com/cryptoairdrops - konto na TT gdzie co jakiś czas pojawi się link do sprawdzonego Air Dropa
  3. http://airdropalert.com/ - kalendarz, strona z przeszłymi, obecnymi i przyszłymi Air Dropami kryptowalut i tokenów

Optimized with PageSpeed Ninja